Vřetenová benzínová sekačka

Vřetenová benzínová sekačka

Vřetenová sekačkaVřetenové benzínové sekačky jsou velkým pomocníkem v případě, že chcete ze svého obyčejného trávníku udělat pravý anglický trávník.

Vřetenové benzínové sekačky jsou velkým pomocníkem v případě, že chcete ze svého obyčejného trávníku udělat pravý anglický trávník. Tyto sekačky jsou velmi spolehlivé a výkonné.

Vřetenové benzínové sekačky pracují na principu nůžek. To znamená, že trávník nesečou, ale pouze  zastřihují. Velmi snadno nastavíte výšku střihu podle toho, jak vysoký chcete mít trávník. V horkých letních dnech ovšem nechoďte pod výšku 20 mm, neboť hrozí jeho spálení slunečním žárem. U tohoto typu si můžete také vybrat mezi noži při stříhání trávy, zda budete zastřihávat silnější stonky nebo jemnou trávu.

Vřetenová sekačkaZpůsob sečení je naprosto odlišný třeba od rotačních sekaček,  nože nerotují a ani nejsou uchyceny centrálně. Hlavním zařízení je zde žací vřeteno, jež je opatřeno několika noži. Velice často se jedná o 5-6 nožů. K velkým výhodám těchto zařízení patří také to, že při sečení nevytváří žádné škaredé koleje. Nezbytnou součástí těchto zařízení je také válec, díky kterému jsou stébla trávy ukládány na stejnou stranu. Díky tomu získáme dokonalý střih trávníku. Jelikož tyto sekačky trávu nesečou, ale zastřihují, nepotřebují ani vysoké otáčky, kterými dosáhnout požadovaného výsledku.

Aby byl trávník opravdu dokonale zastřižen, je vhodné připevnit k sekačce tzv. pročesávač. Tento typ sekaček se rozhodně nehodí do všech terénů. Rozhodně nejsou vhodné rozlehlé trávníky, které se nachází na vlnitých či hrbolatých terénů. Vhodné jsou pro rovné trávníky s rozlohou do 250 m2.

Při výběru vhodného typu vřetenové benzínové sekačky dejte přednost sekačkám, která mají valivá ložiska s lehkým chodem, nahoře chráněných plastovým či kovovým krytem.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány jednomu z důležitých zahradních pomocníků – benzínovým sekačkám. Tato zařízení nám pomáhají udržovat trávník zdravý a krásný. Benzínových sekaček existuje celá řada. Mezi ty nejběžnější se řadí zejména vřetenové či strunové a klasické benzínové sekačky s pojezdem nebo bez pojezdu. Pokud máte zájem se o jednotlivých typech sekaček dozvědět více, navštivte naše webové stránky, které jsou vám plně k dispozici.