Benzínová sekačka bez pojezdu

Benzínová sekačka bez pojezdu

Benzínová sekačkaVelice krásného a zdravého trávníku dosáhnete také s použitím benzínové sekačky bez pojezdu. Vhodné jsou zejména pro menší a členitější zahrady. Oceníte je také tam, kde nemáte přístup k elektrické energii, ze které by se sekačka mohla napájet. Ovšem, nemusíte se bát, že byste při sečení mohli přeseknout napájecí kabel. V tom je velká výhoda. Nevýhodou je, že utratíte peníze za benzín, který se stává v posledních letech stále více dražší. Benzínové sekačky mají velice kvalitní motory. Nejmodernější produkty se mohou pochlubit čtyřtaktními motory, jež se velmi snadno startují. Nesporně velkou výhodou je jejich vysoký výkon. Tyto sekačky se nezaleknou ani hustého a vysokého travnatého porostu. Co od sekačky očekáváte, je také snadná manipulace a údržba.

Benzínová sekačkaV dnešní době jsou nezbytnou součástí těchto sekaček také vyjímatelné koše, do kterých se zachycuje posečená tráva, kterou stačí následně vysypat do kompostu či bio popelnice. V případě, že chcete nechat posečenou trávu uschnout, stačí jen koš vyndat. Další typy sekaček nabízení boční nebo zadní výhoz právě posečené trávy. Pokud je vám líto vyhazovat právě posečenou trávu, je možné ji využít k mulčování. To znamená, že se posečená tráva umístí kolem rostlin. Tím se zabraňuje růstu nežádoucího plevele. A abyste mulčování nemuseli dělat ručně, můžete si k sekačce zakoupit mulčovací vložku. U některých typů je tato vložka součástí základní výbavy, u jiné si ji musíte bohužel sami dokoupit. Nejedná se však o žádné převratné částky.

Zakoupit si můžete různé typy bezpojezdových sekaček na trávu. Mezi přední výrobce patří například Honda, Husqvarna či Hecht.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány jednomu z důležitých zahradních pomocníků – benzínovým sekačkám. Tato zařízení nám pomáhají udržovat trávník zdravý a krásný. Benzínových sekaček existuje celá řada. Mezi ty nejběžnější se řadí zejména vřetenové či strunové a klasické benzínové sekačky s pojezdem nebo bez pojezdu. Pokud máte zájem se o jednotlivých typech sekaček dozvědět více, navštivte naše webové stránky, které jsou vám plně k dispozici.