Strunová benzínová sekačka

Strunová benzínová sekačka

Strunová sekačkaAbyste vzhled svého trávníku dotáhli k dokonalosti, můžete na dosečení těch nejméně přístupných míst použít strunovou benzínovou sekačku. Jde například o travnaté plochy kolem okrajů keřů nebo květinových záhonů. Tyto benzínové sekačky využijete zejména tam, kde nemáte možnost k připojení k elektrické síti.

Princip sečení těchto sekaček spočívá v otáčení hlavy, ze které vyčnívají struny. Ty se po zapnutí sekačky začnou otáček velkou rychlostí a tímto pohybem sečou trávu. Struny se při sečení pomalu opotřebovávají či se trhají. Struny však není žádný problém vyměnit. Stejně jako jiné náhradní díly, tak i struny se dají bez větších problémů dokoupit.

Trávník Stejně jako u ostatních produktů, mají i strunové benzínové sekačky své přednosti a nedostatky. K výhodám patří zejména vysoký výkon. Další výhodou je to, že jsou poháněny palivem, a ne elektrickou energií, takže se nemusíte obávat, že byste při sečení mohli přeseknout napájecí šňůru. Nedostatkem jsou ovšem vysoké náklady za palivo, tedy benzín. Práce s těmito sekačkami je velmi namáhavá a také nebezpečná. Při sečení totiž dochází k odlétávání různých kamínků či větviček a jiných nebezpečných předmětů, která nás mohou poranit. Proto je důležité nosit ochranné pomůcky. Jde zejména o štít na obličej, rukavice, ochranné brýle a chrániče sluchu. Aby byla manipulace se sekačkou co nejjednodušší, vyrábějí se s teleskopickou rukojetí.

Na trhu jsou nabízeny různé produkty strunových benzínových sekaček, od různých výrobců. Rozhodně je z čeho vybírat.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány jednomu z důležitých zahradních pomocníků – benzínovým sekačkám. Tato zařízení nám pomáhají udržovat trávník zdravý a krásný. Benzínových sekaček existuje celá řada. Mezi ty nejběžnější se řadí zejména vřetenové či strunové a klasické benzínové sekačky s pojezdem nebo bez pojezdu. Pokud máte zájem se o jednotlivých typech sekaček dozvědět více, navštivte naše webové stránky, které jsou vám plně k dispozici.