Benzínová sekačka

Benzínová sekačka

Benzínová sekačkaBenzínová sekačka je velkým pomocníkem do každé zahrady. Ať se již jedná o rovný či členitý povrch, který je malý nebo naopak rozlehlý. Podle typy a délky terénu si můžete vybrat vhodnou benzínovou sekačku.

Benzínové sekačky jsou určeny především na rozlehlejší plochy, jelikož nejsou omezovány napájením elektrické energie. Takže dosáhnout až do nejvzdálenějších koutů zahrady. Vybrat si můžete také benzínové sekačky s pojezdem a bez pojezdu. Hlavní rozdíl spočívá v namáhavosti pojezdu. U sekaček s pojezdem se rozhodně nenadřete. Tato sekačka je totiž sama poháněna. Vašich  úkolem je pouze určovat směr jízdy. U druhého typu, tedy u benzínových sekaček bez pojezdu to však takhle jednoduché mít nebudete. Naopak, právě u tohoto typu je nutné namáhavě sekačku tlačit před sebou. Výhodou je ovšem jejich nižší cena.

Pokud z vašeho trávníku chcete udělat pravý anglický, lepšího výsledku nedosáhnete, než s využitím vřetenové sekačky. Díky nastavitelným nožům si můžete určit, jak vysoký má trávník být. Vřetenové sekačky pracují na úplně odlišném principu, než ostatní sekačky. Tyto totiž trávník nesečou, nýbrž zastřihují. Stejně jako nůžky.

Upravený trávníkPokud se rozhodnete pro pořízení klasických sekaček, ať již s pojezdem nebo bez pojezdu, základní součástí je také sběrný koš, který je možné kdykoliv vyjmout. Do sběrného koše se zachycuje čerstvě posečená tráva, kterou můžete vyhodit nebo využít k mulčování. Součástí některých typů je totiž také mulčovací vložka. U jiných typů sekaček se můžete setkat s bočním nebo zadním výhozem trávy. Pokud máte obavu, že nepoznáte, kdy je sběrný koš plný, nemusíte se obávat. Jeden z hlavních signálů je to, že sekačka již nepracuje tak výkonně a sbírání trávy neprovádí tak pečlivě. U těch nejmodernějších typů naleznete pojistku, která v okamžiku zaznamenání plného koše sekačku jednoduše vypne. Další vymožeností je systém ADS, který přizpůsobí chod sekačky vaší chůzi.

O webu

Naše internetové stránky jsou věnovány jednomu z důležitých zahradních pomocníků – benzínovým sekačkám. Tato zařízení nám pomáhají udržovat trávník zdravý a krásný. Benzínových sekaček existuje celá řada. Mezi ty nejběžnější se řadí zejména vřetenové či strunové a klasické benzínové sekačky s pojezdem nebo bez pojezdu. Pokud máte zájem se o jednotlivých typech sekaček dozvědět více, navštivte naše webové stránky, které jsou vám plně k dispozici.